Szafa sterownicza stanowi swoistą podkategorię grupy rozdzielnic niskiego napięcia. W grupie tej wyróżniamy szafy sterownicze szeregowe, szafy pojedyncze, szafy sterownicze przeznaczone do dystrybucji mocy, obudowy i szafki sterownicze, szafki naścienne, skrzynki zaciskowe, pulpity sterownicze oraz różnego typy rozwiązania specjalne.
Wykonanie
Szafy sterownicze wraz z obudowami ze stali nierdzewnej to produkty znane i cenione na europejskim rynku od wielu już lat. Ich jakość potwierdzona została przez liczne certyfikaty oraz świadectwa spełniania określonych norm europejskich.
Kompleksowe wykonanie szaf sterowniczych wymaga najwyższego profesjonalizmu w zakresie ich projektowania, prefabrykacji, dostawy, montażu i uruchomienia. Prefabrykacja szaf sterowniczych wykonywana jest w oparciu o dokumentację producenta lub o tę, która dostarczana jest przez klienta.
Zastosowanie
Szafa sterownicza wyposażona jest w elementy niezbędne do realizacji funkcji sterowniczych. Wykorzystywane w ich produkcji urządzenia sterownicze i aparatury pochodzą od uznanych wytwórców sprzętu teletechnicznego.
Szafy sterownicze znajdują zastosowania w różnych gałęziach przemysłu, w tym m. in. w przemyśle energetycznym, maszynowym i spożywczym.