Blaty kuchenne z połyskiem. Struktura Gloss

Czy wyobrażacie sobie blaty kuchenne mieniące się delikatnym połyskiem brokatu lub marmuru? Te ze strukturą Gloss zostały stworzone z myślą o tych, którzy pragną nadać swojej kuchni niepowtarzalnego klimatu, tak trudnego do osiągnięcia przy matowych wykończeniach. Jeżeli chcecie poznać rodzaje połysku, jakie mogą Wam zaoferować renomowani producenci materiałów meblarskich, koniecznie przeczytajcie ten artykuł!

Blaty kuchenne o połysku marmuru i brokatu

Powłoka połyskowa, która znajduje się na blatach kuchennych, odbija światło, dzięki czemu nadaje meblom głębokiego oraz intensywnego koloru. Tego rodzaju rozwiązania dodają wnętrzu efektownego charakteru, przyciągając wzrok i tworząc wrażenie przestronności. Blaty kuchenne z połyskiem są zatem doskonałym wyborem dla osób ceniących designerskie rozwiązania.

Wielu znanych producentów, takich, jak na przykład Kronospan, oferuje blaty kuchenne o połysku marmuru, które imitują naturalny kamień. Dzięki zaawansowanym technologiom i wysokiej jakości materiałom te powierzchnie są nie tylko estetyczne, ale również trwałe i łatwe w pielęgnacji. Blaty o połysku marmuru, typu Venato K023 SQ, mogą nadać kuchni luksusowy wygląd, przywołując na myśl eleganckie wnętrza. W ofercie tej marki można znaleźć również blaty robocze o połysku brokatu jak m.in. Andromeda Czarna K218 GG czy Andromeda Biała K217 GG. Te opcje są zazwyczaj wykonane z tworzyw, które zawierają subtelne drobinki glitteru. Stąd, nawet przy najmniejszym kontakcie z promieniami słońca, tego rodzaju powierzchnie będą pięknie się mienić w rozproszonym świetle.

Struktura Gloss w blatach kuchennych

Blaty kuchenne o wysokim połysku to eleganckie i nowoczesne rozwiązania, które dodaje wnętrzu wyrafinowanego charakteru. Ich struktura opiera się na specjalnych materiałach i wykończeniach, które zapewniają gładką oraz lśniącą powierzchnię. Oto główne elementy składające się na strukturę Gloss blatów kuchennych!

1.    Podkład na blat kuchenny

Podkład stanowi bazę dla blatu kuchennego i może być wykonany z różnych materiałów, takich, jak np.:

  • płyta wiórowa,
  • płyta włóknisto-drewniana.

Podkład jest elementem, na którym opiera się cała struktura Gloss, zatem determinuje on stabilność blatu roboczego. Płyta wiórowa to popularny wybór, charakteryzujący się wysoką wytrzymałością. MDF, czyli płyta włóknisto-drewniana, to materiał o gładkiej powierzchni, doskonale nadający się do wykończeń wysokopołyskowych.

2.    Warstwa dekoracyjna

Warstwa dekoracyjna to powłoka, która nadaje blatu kuchennemu charakterystyczny wygląd wysokiego połysku. W jej ramach używa się najczęściej:

  • laminatu,
  • lakieru,
  • farb,

czyli na ogół materiałów tworzących gładką i jednolitą powierzchnię. Warstwa dekoracyjna odgrywa zatem kluczową rolę w kontekście odbijania światła, nadając meblowi designerski wygląd.

3.    Wykończenie blatów kuchennych

Dobór odpowiedniego wykończenia blatów kuchennych może znacząco wpłynąć na końcowy efekt wizualny mebla. Różnorodne rodzaje powłok mogą mieć w końcu przełożenie na różnice w:

  • tonacji koloru,
  • intensywności połysku,
  • trwałości efektu.

Blaty o strukturze Gloss mogą zatem występować w różnych barwach i zdobieniach, co pozwala na dopasowanie ich do stylu danego wnętrza. Stąd wzory mogą być naturalne, na przykład imitujące kamień, lub bardziej abstrakcyjne, imitujące cekiny. Same kolory z kolei mogą obejmować swoim wachlarzem zarówno stonowane, bardziej klasyczne odcienie, jak i te bardziej wyraziste, typu czerń z drobinkami srebra.

Ochrona i konserwacja blatu kuchennego

Warto również zadbać o odpowiednią ochronę i konserwację blatów kuchennych o wysokim połysku. Środki do czyszczenia i konserwacji powinny być dostosowane do konkretnego materiału, aby utrzymać ich piękny wygląd na dłużej.

Stąd do czyszczenia takich powierzchni używa się najczęściej łagodnych detergentów lub środków do uniwersalnego czyszczenia, które nie zawierają substancji ściernych ani silnych rozpuszczalników. Z kolei do powierzchni lakierowanych stosuje się środki, które nie zawierają alkoholu lub amoniaku. Natomiast do powierzchni akrylowych unika się środków chemicznych, które mogą powodować matowienie lub zarysowania blatu kuchennego z połyskiem.

Musisz także przeczytać!

Zdrowe gotowanie dla całej rodziny: szybkie i smaczne przepisy

Zdrowe gotowanie dla całej rodziny: szybkie i smaczne przepisy

10 prostych zmian dla lepszego zdrowia i samopoczucia w 2024

10 prostych zmian dla lepszego zdrowia i samopoczucia w 2024

Cyfrowa transformacja w edukacji: Gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy?

Cyfrowa transformacja w edukacji: Gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy?

Co potrzebne będzie w warsztacie samochodowym?

Co potrzebne będzie w warsztacie samochodowym?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *