Filtr do wody – fakty i mity

Obecnie jakość wody w naszych kranach znacznie się poprawiła, przez co w wielu miastach dodatkowe uzdatnianie wody nie jest konieczne. Są jednak miejsca, gdzie woda jest mocno chlorowana lub pochodzi z ujęć gorszej jakości. Warto poznać nieco informacji na temat uzdatniania wody w warunkach domowych oraz skuteczności tych metod.

Filtrowana woda jest destylowana – MIT

Dzbanki filtrujące obecne w wielu domach powodują oddzielenie nadmiaru soli wapnia powodującej osadzanie się kamienia, natomiast nie wywołuje całkowitej demineralizacji wody. Jest to bezpieczne uzdatnianie wody w warunkach domowych, o ile pamiętamy o regularnej wymianie filtrów w dzbankach.

Dzieci nie mogą spożywać wody filtrowanej – MIT

Kolejny mit to zakaz podawania wody filtrowanej dzieciom. Jest wręcz przeciwnie, woda filtrowana jest wręcz polecana dla maluchów, zgodnie z opinią wydaną przez Instytut Matki i Dziecka.

Woda filtrowana jest lepsza do stosowania w kuchni – FAKT

Dzbanki filtrujące stosowane na co dzień poprawiają jakość wody, a nawet jej walory smakowe i zapachowe. Z tego powodu uzdatniona w ten sposób woda lepiej sprawdza się do picia i przygotowywania posiłków.

Filtrowanie wody jest tanie – FAKT

Minęły czasy, gdy filtrowanie wody było drogim luksusem. Szacuje się, że miesięczny koszt wymiany filtrów w dzbankach to zaledwie…10 złotych!

Woda mineralna jest lepsza niż kranówka – MIT

Po przefiltrowaniu, woda kranowa ma podobne właściwości, co mineralna woda butelkowana. Nie ma więc sensu przepłacać i kupować wodę w sklepach, jeśli możemy mieć ją w domu, wykorzystując proste metody na uzdatnianie wody.

Musisz także przeczytać!

Remont kuchni – jak się przygotować?

Remont kuchni – jak się przygotować?

LCD, Plazma czy LED?

LCD, Plazma czy LED?

Komputer nie psuje wzroku?

Komputer nie psuje wzroku?

Czy ogrzewanie podłogowe jest zdrowe?

Czy ogrzewanie podłogowe jest zdrowe?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *