Czy ptasia grypa szkodzi ludziom?

Okres przesilenia jesiennego i wiosennego to czas w którym notuje się zwiększoną zachorowalność na choroby zakaźne. Bakterie i wirusy mają wówczas sprzyjające warunki do rozmnażania się, a ludzie kuszeni pozornie ładną pogodą nie dbają o odpowiedni ubiór. Warto pamiętać, że oprócz zwykłej grypy występują także inne choroby.

Groźne choroby zakaźne

Grypa, to bez wątpienia jedna z najbardziej popularnych chorób zakaźnych. O ile jej przebieg często wydaje się łagodny, to prawdziwie katastrofalne skutki mogą przynieść powikłania jakie powoduje niedoleczona grypa. Wśród tych najpoważniejszych wymienić trzeba choroby serca, które mogą doprowadzić nawet do całkowitej niewydolności układu krążenia. Chorób zakaźnych nigdy nie wolno bagatelizować i już przy pierwszych objawach trzeba udać się do lekarza.

Czy ptasia grypa szkodzi ludziom?

Zwierzęce odmiany chorób zakaźnych – ptasia grypa

Raz na kilka lat mediami wstrząsa historia o epidemii ptasiej grypy, która dziesiątkuje ptasie stada. Należy zwrócić uwagę na to, że choroba ta jest nie tylko śmiertelna dla ptaków, ale i u człowieka może wywołać bardzo poważne komplikacje. W jaki sposób można się zarazić? Człowiek może się zarazić ptasią grypą na dwa sposoby. Pierwszy z nich to bezpośredni kontakt z zarażonym ptactwem, a drugi – spożywanie zakażonego mięsa. Niezmiernie ważne jest zachowywanie podstawowych zasad higieny. Częste mycie rąk oraz unikanie skupisk, w których mogą występować choroby zakaźne pomoże zminimalizować ryzyko zachorowania zarówno na grypę ptasią jak i ludzką.

Musisz także przeczytać!

Rodzaje kasz i ich właściwości

Rodzaje kasz i ich właściwości

Wszystko, co musisz wiedzieć o choinkach w doniczce, zanim je kupisz

Wszystko, co musisz wiedzieć o choinkach w doniczce, zanim je kupisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *