Komputer nie psuje wzroku?

Wzrost popularności komputera wiąże się z pogorszeniem ostrości widzenia, i zwiększeniem wrażliwości oczu w społeczeństwie. Monitory komputerów emitują promieniowanie rentgenowskie, podczerwone, oraz ultrafioletowe. Czy możemy zatrzymać psucie się naszego wzroku podczas pracy przy komputerze? Otóż jest to możliwe. Wystarczy kierować się pewnymi zasadami, aby ochronić wzrok.

Właściwa higiena pracy przy komputerze

Jest ona podstawą do ochrony naszego zdrowia, w tym wzroku. Istnieją instytucje, np, sanepid, które określają zasady pracy przy komputerze. Powodów, przez które mamy wadu wzroku jest wiele. Między innymi to, że cały czas patrzymy na komputer z tej samej odległości, ograniczając tym samym ruchy gałki ocznej.

Jak dbać o wzrok podczas korzystania z komputera?

Przede wszystkim musimy nawilżać oczy kroplami, aby nie przeschły. Następną ważną rzeczą jest robienie przerw. Powinna być jedna piętnastominutowa na dwie godziny pracy. W tym czasie najlepiej odprężyć się, oraz ćwiczyć ruchy gałki ocznej na różne strony.
Ważne jest, aby podczas pracy, co jakiś czas patrzyć jak najdalej w innym kierunku. Zadba to o soczewkę, która odpowiada za ostrość widzenia z bliska, oraz z daleka.

komputer i oczy

Właściwa higiena pracy przy komputerze to również właściwie zorganizowane stanowisko. W dokumentach sanepidu możemy znaleźć kilka podpowiedzi. Pierwsza z nich to w pomieszczeniach, w którym pracujemy powinno być dużo zieleni. Neutralizuje to wpływ szkodliwego promieniowania, i pomoże to oczom się odprężyć. Zaleca się częste wietrzenie pomieszczenia.

Musisz także przeczytać!

Remont kuchni – jak się przygotować?

Remont kuchni – jak się przygotować?

LCD, Plazma czy LED?

LCD, Plazma czy LED?

Czy ogrzewanie podłogowe jest zdrowe?

Czy ogrzewanie podłogowe jest zdrowe?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *