Czy ogrzewanie podłogowe jest zdrowe?

Ogrzewanie podłogowe w ostatnim czasie zyskuje na popularności i jest coraz częściej stosowane. Ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Warto sprawdzić, czy faktycznie ogrzewanie podłogowe może być dla nas niekorzystne, czy są to jedynie niesprawdzone plotki.

Ogrzewanie podłogowe a korzystny rozkład temperatury w pomieszczeniu

Okazuje się, że ogrzewanie podłogowe jest dla nas bardziej optymalne niż tradycyjne. Wywołuje bowiem korzystny rozkład temperatur w całym domu, wywołuje krążenie ciepłego powietrza i nie powoduje utraty jego wilgotności. Dzieje się tak, ponieważ ogrzewanie podłogowe działa w niższej temperaturze, niż zwykłe grzejniki, chociaż jego temperaturę można dostosować do indywidualnych potrzeb. Co ważne, kurz przy ogrzewaniu podłogowym wcale nie unosi się w powietrzu – jest to mit, powtarzany przez przeciwników tego rodzaju ogrzewania.

Ogrzewanie podłogowe w domach alergików

Ogrzewanie podłogowe może być stosowane w domach, w których przebywają alergicy czy astmatycy. Kurz wcale nie jest unoszony – dzieje się tak w przypadku zwykłego ogrzewania, które powoduje większe krążenie mas powietrza, o różnej temperaturze. Ogrzewanie podłogowe wywołuje znacznie korzystniejszy rozkład ciepła w domu. Nie powoduje też wysuszania powietrza, co ważne jest dla naszego komfortu, zdrowia dróg oddechowych oraz stanu skóry. Zbyt suche powietrze może powodować szereg chorób, o czym zdajemy się zapominać, podkręcając w zimie grzejniki i mocno ogrzewając powietrze w naszych domach.

Musisz także przeczytać!

Remont kuchni – jak się przygotować?

Remont kuchni – jak się przygotować?

LCD, Plazma czy LED?

LCD, Plazma czy LED?

Komputer nie psuje wzroku?

Komputer nie psuje wzroku?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *