Czy ogrzewanie podłogowe jest zdrowe?

Ogrzewanie podłogowe w ostatnim czasie zyskuje na popularności i jest coraz częściej stosowane. Ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Warto sprawdzić, czy faktycznie ogrzewanie podłogowe może być dla nas niekorzystne, czy są to jedynie niesprawdzone plotki.

Ogrzewanie podłogowe a korzystny rozkład temperatury w pomieszczeniu

Okazuje się, że ogrzewanie podłogowe jest dla nas bardziej optymalne niż tradycyjne. Wywołuje bowiem korzystny rozkład temperatur w całym domu, wywołuje krążenie ciepłego powietrza i nie powoduje utraty jego wilgotności. Dzieje się tak, ponieważ ogrzewanie podłogowe działa w niższej temperaturze, niż zwykłe grzejniki, chociaż jego temperaturę można dostosować do indywidualnych potrzeb. Co ważne, kurz przy ogrzewaniu podłogowym wcale nie unosi się w powietrzu – jest to mit, powtarzany przez przeciwników tego rodzaju ogrzewania.

Ogrzewanie podłogowe w domach alergików

Ogrzewanie podłogowe może być stosowane w domach, w których przebywają alergicy czy astmatycy. Kurz wcale nie jest unoszony – dzieje się tak w przypadku zwykłego ogrzewania, które powoduje większe krążenie mas powietrza, o różnej temperaturze. Ogrzewanie podłogowe wywołuje znacznie korzystniejszy rozkład ciepła w domu. Nie powoduje też wysuszania powietrza, co ważne jest dla naszego komfortu, zdrowia dróg oddechowych oraz stanu skóry. Zbyt suche powietrze może powodować szereg chorób, o czym zdajemy się zapominać, podkręcając w zimie grzejniki i mocno ogrzewając powietrze w naszych domach.

Musisz także przeczytać!

Remont kuchni – jak się przygotować?

Remont kuchni – jak się przygotować?

LCD, Plazma czy LED?

LCD, Plazma czy LED?

Komputer nie psuje wzroku?

Komputer nie psuje wzroku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *