Charakterystyka i przeznaczenie szaf sterowniczych oraz obudów serwerowych

Serwerownie komputerowe, studia nagraniowe, firmy z branży teletechnicznej, energetycznej, teleinformatycznej, a także zakłady przemysłu maszynowego i spożywczego – w tych miejscach najczęściej można znaleźć takie urządzenia jak szafy sterownicze, obudowy serwerowe czy szafa 19″. Czym są i do czego służą?

Szafa 19″

Szafa 19″ wchodzi w skład zestawu określanego mianem RACK, czyli szaf, stojaków, ram oraz innych urządzeń przemysłowych posiadających ustaloną szerokość 19″. Szafy 19″ zostały zaprojektowane z myślą o umieszczaniu w nich różnego typu wyposażenia o tym standardzie. Ich celem jest eliminacja zewnętrznego osprzętu oraz zapewnienie możliwości montażu wszystkich urządzeń w tzw. centrum dystrybucji. Szafy 19″ doskonale sprawdzają się jako miejsca montażu wentylacji grawitacyjnej lub wymuszonej. Dzięki swojej budowie, szafy te zabezpieczają zainstalowane w ich wnętrzu urządzenia wentylacyjne przed wszelką ingerencją z zewnątrz.

Obudowy serwerowe

Obudowy serwerowe, tak jak szafy teleinformatyczne, występują w dwóch wersjach – w wersji stojącej oraz w wersji wiszącej, montowanej na ścianie. Obudowy te, w komplecie z ramą, powstały z myślą o lokowaniu i utrzymywaniu serwerów oraz pozostałych urządzeń wchodzących w skład infrastruktury sieci teleinformatycznej. Ich podstawowym przeznaczeniem są sieci monitoringu CCTV, a także pomieszczenia techniczne typowe dla branży energetycznej lub teletechnicznej. Obudowy te, za pomocą odpowiednich zestawów łączących, można zestawiać w równe rzędy, co wpływa na łatwość zagospodarowania przestrzeni pomieszczenia, w którym są umieszczane.

https://mkatalog.mobi

Szafy sterownicze

Szafy sterownicze należą do grupy rozdzielnic niskiego napięcia, do której zaliczają się szafy sterownicze szeregowe, szafy pojedyncze, szafy sterownicze zaprojektowane w celu dystrybucji mocy, obudowy oraz szafki sterownicze, szafki naścienne, a także skrzynki zaciskowe, pulpity sterownicze i inne typy urządzeń przeznaczone do rozwiązań specjalnych. Szafy sterownicze to urządzenia wymagające od swoich producentów niezwykłej staranności w projektowaniu, prefabrykacji, dostawie, a także w fazie ich montażu i uruchamiania. Urządzenia te wyposażone są w elementy konieczne do wykonywania funkcji sterowniczych, a ich podstawowymi odbiorcami są przedsiębiorcy operujący w branży energetycznej, maszynowej i spożywczej.

Musisz także przeczytać!

Hurtownia danych – co to takiego?

Hurtownia danych – co to takiego?

Elektronika – co to takiego?

Elektronika – co to takiego?

Jak przygotować do wysyłki laptop?

Jak przygotować do wysyłki laptop?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *