Stała modernizacja obudów IT

Obudowy IT są niezwykle istotnym wyposażeniem każdej serwerowni. Ze względu na szczególny klimat, jaki panuje w takim pomieszczeniu każda z szaf musi przejść odpowiedni proces produkcji. Jak wyglądają nowoczesne serwerownie oraz jakie wyposażenie jest w nich niezbędne, o tym w artykule.

Specyfikacja serwerowni

Serwerownia, to specjalnie wydzielone środowisko pracy dla komputerów. Warunki panujące w takim pomieszczeniu muszą spełniać pewne normy, ponieważ urządzenia IT do sprawnego działania wymagają odpowiedniego mikroklimatu. Wilgotność powietrza nie może przekraczać 45% a temperatura powietrza powinna być utrzymana na poziomie 20oC. Niektóre serwerownie posiadają wbudowane czujniki, które zajmują się automatycznym utrzymywaniem wyżej wymienionych parametrów.

http://trescidlaludzi.pl/

Nowoczesne technologie

Urządzenia zamieszczone w serwerowni zamieszczane są najczęściej w szafach stelażowych (popularnie zwane również rackowymi) wewnątrz pomieszczenia.  Dzięki specjalnej technologii, szafy używane w serwerowniach mają możliwość zestawiania szaf w zespoły, doprowadzanie okablowania z każdej możliwej strony, a także konfigurowania szaf za pomocą prostego systemu kodowania. 

Oprócz tego dzięki specjalnej budowie szaf IT, istnieje możliwość kontrolowania drogi wentylującego powietrza. Zaletą szaf IT jest również możliwość wykonania ich dokładnie dopasowanych do potrzeb Klienta.

Wyposażenie serwerowni

Profesjonalna serwerownia nie może obyć się bez szaf, takich jak:

  • obudowa naścienna STW,
  • obudowa naścienna STU,
  • szafa teleinformatyczna,
  • szafa serwerowa,
  • zabudowy wyspy zimna.

Oczywiście trzeba zaznaczyć, że w serwerowniach pojawiają się specjalne wieszaki i wiele dodatkowych akcesoriów. Każda z takich szaf musi być odpowiednio zaprojektowana, by w pełni spełniała swoje przeznaczenie. Etapy projektowania obudów zewnętrznych są bardzo szczegółowe i wymagają sporządzenia odpowiedniej dokumentacji, stworzenia prototypu, a także wykonania testów i badań.

Musisz także przeczytać!

Hurtownia danych – co to takiego?

Hurtownia danych – co to takiego?

Elektronika – co to takiego?

Elektronika – co to takiego?

Jak przygotować do wysyłki laptop?

Jak przygotować do wysyłki laptop?

Poleasingowy laptop dla gracza – czy to się może udać?

Poleasingowy laptop dla gracza – czy to się może udać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *