Joga – co to właściwie jest?

Dla jednych joga to kompleksowy system samodoskonalenia obejmujący zarówno sprawy fizyczne jak i arkana umysłu. Z kolei inni traktują jogę wyłącznie jako sposób na relaks, oderwanie od smutków dnia codziennego i remedium na problemy z sylwetką. Co tak na prawdę można osiągnąć dzięki regularnym praktykom jogi?

Joga wzmacnia ciało i umysł

Joga koncentruje się na człowieku jako całości, bierze więc pod uwagę ciało i umysł. Medytacja, nauka odpowiedniego oddechu, techniki relaksacyjne to tylko niektóre aspekty tego jakże skomplikowanego systemu wywodzącego się z dalekiego wschodu. W jodze świadomy umysł jest tak samo ważny jak giętkie ciało umożliwiające wykonywanie nawet bardzo trudnych pozycji.

Świadomy umysł – jak zagłębić się w sobie?

świadomy umysł

Wiele osób jogę kojarzy tylko jako zestaw ćwiczeń, który ma na celu zrelaksować zmęczone ciało. Jednak joga to coś więcej – istotną rolę odgrywa także medytacja, która pozwala zadbać o wewnętrzną harmonię i odpowiedni przepływ energii. Długość medytacji zależy od wielu czynników, między innymi od stopnia zaawansowania adepta jogi.

Gdzie praktykować jogę?

Na terenie całego kraju nie brakuje szkół jogi, które utrzymane są w różnych nurtach. Jest to najbardziej popularny sposób praktykowania jogi. Owszem, można też oprzeć się na publikacjach i materiałach dostępnych w przestrzeni internetowej i próbować uprawiać samodzielne praktyki w domowym zaciszu, jednak ten sposób nie jest nazbyt efektywny i utrudnia wewnętrzny rozwój, który może dokonać się tylko pod kierownictwem doświadczonej osoby.

Musisz także przeczytać!

Dlaczego szkolenia są ważne?

Dlaczego szkolenia są ważne?

Kupno mieszkania od dewelopera: Co warto wiedzieć zanim się zdecydujesz?

Kupno mieszkania od dewelopera: Co warto wiedzieć zanim się zdecydujesz?

Jak klocki wspomagają rozwój dziecka?

Jak klocki wspomagają rozwój dziecka?

Rodzaje kratek kominkowych

Rodzaje kratek kominkowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *