Świat świętuje z Polską

Rok 2018 to szczególny rok dla Polski i Polaków – świętujemy bowiem sto lat, odkąd odzyskanie niepodległości przez naszą Ojczyznę stało się faktem. Chociaż był to proces, trwający jeszcze jakiś czas, rok 1918 ma tu znaczenie symboliczne. Dzięki naszym przodkom, a zwłaszcza Ojcom Niepodległości, Rzeczpospolita Polska mogła znów zaistnieć na mapach Europy i świata.

Odzyskanie niepodległości

Polska stała się wolna dzięki zaistniałej sytuacji międzynarodowej oraz umiejętnemu wykorzystaniu sprzyjających okoliczności przez rodzimych liderów. Spośród bardzo wielu bardziej lub mniej zasłużonych osób w tym względzie, należy tu wymienić przede wszystkim takie postaci, jak Roman Dmowski, Józef Piłsudski oraz Ignacy Jan Paderewski. Ich działalność na polu dyplomatycznym i militarnym zaowocowała tym, że polskie barwy biało-czerwone mogły znowu dumnie załopotać na wielu masztach i drzewcach w całym kraju!

Barwy biało-czerwone na świecie

Ta okrągła rocznica została zauważona i podkreślona nie tylko w Polsce. Widocznym przejawem tego było podświetlenie wielu znanych budynków na świecie polskimi, narodowymi barwami biało-czerwonymi. Można nawet zaryzykować twierdzenie, że 11. listopada Polska była światem, a świat – Polską… Przecież nasi rodacy i osoby pochodzenia polskiego rozsiani są niemal po całej Ziemi. Każdy, kto w swoich myślach, sercu i duszy czuje się prawdziwym Polakiem, z pewnością w tym szczególnym dniu czuł dumę i radość z przynależności do tego narodu. Oby tak było zawsze i na wieki.

Musisz także przeczytać!

Obsługa firm BHP Warszawa – outsourcing szkoleń i usług!

Obsługa firm BHP Warszawa – outsourcing szkoleń i usług!

Kawa Lavazza – ponad 120 lat tradycji

Kawa Lavazza – ponad 120 lat tradycji

Galwanizacja jako proces wzmacniania metali

Galwanizacja jako proces wzmacniania metali

Dlaczego czujnik dymu jest taki ważny

Dlaczego czujnik dymu jest taki ważny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *