Świat świętuje z Polską

Rok 2018 to szczególny rok dla Polski i Polaków – świętujemy bowiem sto lat, odkąd odzyskanie niepodległości przez naszą Ojczyznę stało się faktem. Chociaż był to proces, trwający jeszcze jakiś czas, rok 1918 ma tu znaczenie symboliczne. Dzięki naszym przodkom, a zwłaszcza Ojcom Niepodległości, Rzeczpospolita Polska mogła znów zaistnieć na mapach Europy i świata.

Odzyskanie niepodległości

Polska stała się wolna dzięki zaistniałej sytuacji międzynarodowej oraz umiejętnemu wykorzystaniu sprzyjających okoliczności przez rodzimych liderów. Spośród bardzo wielu bardziej lub mniej zasłużonych osób w tym względzie, należy tu wymienić przede wszystkim takie postaci, jak Roman Dmowski, Józef Piłsudski oraz Ignacy Jan Paderewski. Ich działalność na polu dyplomatycznym i militarnym zaowocowała tym, że polskie barwy biało-czerwone mogły znowu dumnie załopotać na wielu masztach i drzewcach w całym kraju!

Barwy biało-czerwone na świecie

Ta okrągła rocznica została zauważona i podkreślona nie tylko w Polsce. Widocznym przejawem tego było podświetlenie wielu znanych budynków na świecie polskimi, narodowymi barwami biało-czerwonymi. Można nawet zaryzykować twierdzenie, że 11. listopada Polska była światem, a świat – Polską… Przecież nasi rodacy i osoby pochodzenia polskiego rozsiani są niemal po całej Ziemi. Każdy, kto w swoich myślach, sercu i duszy czuje się prawdziwym Polakiem, z pewnością w tym szczególnym dniu czuł dumę i radość z przynależności do tego narodu. Oby tak było zawsze i na wieki.

Musisz także przeczytać!

Rodzaje kasz i ich właściwości

Rodzaje kasz i ich właściwości

Wszystko, co musisz wiedzieć o choinkach w doniczce, zanim je kupisz

Wszystko, co musisz wiedzieć o choinkach w doniczce, zanim je kupisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *