Jakie wkłady do zniczy latem, a jakie zimą?

Znicze kupujemy i palimy niezależnie od pory roku. Za każdym razem zależy nam, by użyty wkład wypalał się jak najbardziej efektywnie. A na to niewątpliwy wpływ mają warunki atmosferyczne. Podpowiadamy, które z wkładów lepiej sprawdzą się letnią, a które zimową porą.

Wkłady do zniczy – rodzaje

Na początek zróbmy szybki przegląd produktów, które znajdziemy na rynku. Jakie wkłady do zniczy są dostępne i najczęściej kupowane? Do wyboru mamy trzy podstawowe rodzaje wkładów. Najważniejszą różnicą pomiędzy nimi jest materiał użyty do ich produkcji. A zatem są to: wkłady olejowe oraz wkłady parafinowe.

Wkłady olejowe wykonane są z mieszanki parafiny i olejów, dzięki czemu proces spalania surowca jest przedłużony w stosunku do czasu spalania samej parafiny. Jeśli chodzi o wkłady parafinowe, wybrać możemy spośród tych bezpośrednio zalewanych lub z wkładem z parafiny toczonej. Wosk natomiast powoli odchodzi do lamusa, ponieważ jego właściwości ustępują i parafinie, i olejom. O ile świetnie sprawdza się w innych produktach, to nieco mniej w przypadku zniczy.

znicze sklep internetowy

Lato i zima – od czego zależy wybór wkładów do zniczy?

Kiedy dopasowujemy wkład do zniczy do odpowiedniej pory roku, najistotniejszym parametrem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest temperatura powietrza. Każdy z wymienionych materiałów nieco inaczej zachowuje się pod jej wpływem. Nie mamy tutaj na myśli temperatur o średniej wartości, ale te stosunkowo wysokie i niskie.

Latem, bardzo wysokie temperatury – powyżej 30°C – mogą oddziaływać na strukturę materiału, nadmiernie rozgrzewając go i topiąc, szczególnie jeśli to oddziaływanie jest długotrwałe. Natomiast zimą, niskie temperatury – poniżej -20°C – mogą powodować, że materiał będzie spalał się znacznie słabiej lub nierównomiernie.

Dobierz odpowiednie wkłady do zniczy

Prawidłowe dobranie wkładów do zniczy jest teoretycznie rzeczą nieskomplikowaną. Warto jednak przed zakupem sprawdzić rozmiar zniczy, do których kupujemy wkłady bądź wzorować się na tych zużytych. Nie sugerujmy się jedynie ich czasem palenia. Czego warto unikać:

Wystające wkłady spowodują gaśnięcie zniczy, zbyt niski może spowodować nieprawidłowe wypalanie się wkładu.
Sprawdźmy również średnicę, najlepszym rozwiązaniem jest możliwość włożenia wkładu bez wrzucania go. Wkład nie powinien znajdować się zbyt luźno co mogłoby powodować jego niestabilne położenie.
Nakrycie znicza powinno być idealnie dopasowane na struktury szkła. Nie powinno się ruszać co mogłoby powodować gaśnięcie.

Musisz także przeczytać!

Co potrzebne będzie w warsztacie samochodowym?

Co potrzebne będzie w warsztacie samochodowym?

Blaty kuchenne z połyskiem. Struktura Gloss

Blaty kuchenne z połyskiem. Struktura Gloss

Jak wybrać dobrą firmę windykacyjną?

Jak wybrać dobrą firmę windykacyjną?

1 Comments

  1. ala
    18 grudnia 2019 at 18:30

    Świetne – szukam wiec pięknie pachnących do fitness klubu i żeby wygląd również był powalający

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *