Kuchnia z barkiem

Nadszedł czas na aranżację kuchni. Zastanawiamy się, jakie wybrać fronty, czy meble powinny być w zabudowie pod sufit, czy też nie, rozważamy zastosowanie specjalnych zawiasów, koszy cargo oraz wielu innych rzeczy. Oprócz tych trudnych decyzji rozważamy także wprowadzenie wyspy kuchennej do naszego salonu. Jest to mebel doskonale się prezentujący oraz poszerzający przestrzeń roboczą. Istnieje jednak wiele rodzajów wysp oraz barków, jakie więc wybrać?

W jakim celu potrzebny nam barek?

Podczas aranżacji kuchni warto zadać sobie pytanie, czy barek jest nam potrzebny. Jest to mebel, który zajmuje trochę przestrzeni, więc mając małe mieszkanie, trzeba uważać, aby nie zagracić sobie potrzebnego miejsca. Można również wykonać barek kuchenny, który zastąpi nam stół. W takim wypadku możemy nawet zyskać na dodatkowej przestrzeni. Posiadacze dużych pomieszczeń mają natomiast szerokie pole do popisu. Mogą wybierać pośród szerokiej gamy modeli, rozmiarów, a także kształtów.

Kuchnie z barkiem

Barek kuchenny jako rozgraniczenie

Barek kuchenny to doskonały mebel, który może rozgraniczyć przestrzeń kuchenną od salonu. Ustawienie go na umownej granicy umożliwia również łatwy dostęp do przestrzeni roboczej, a także zyskujemy dodatkowy blat, przy którym mogą usiąść goście. Barek kuchenny może być wyspą wolnostojącą pomiędzy 2 przestrzeniami. W takiej formie mamy dostęp do mebla praktycznie z każdej strony co jest niezwykle wygodne i praktyczne. Barek może występować również w formie przedłużenia obszaru roboczego całej kuchni. W ten sposób możemy mieć łatwy i wygodny dostęp do wszystkich przyborów kuchennych podczas gotowania. Obie wersje doskonale rozgraniczą kuchnię od przestrzeni wypoczynkowej.

Wykończenie barku kuchennego

Na etapie projektowania kuchni z barkiem możemy dowolnie zmieniać jej wygląd oraz rozmiar. Zazwyczaj tego typu barki posiadają 90 cm wysokości. Lecz niektórzy wykonują modele wyższe około 120 cm. Dzięki temu idealnie nadają się pod hockery, czyli wysokie stołki, na których możemy wygodnie się rozsiąść i napić w towarzystwie znajomych. Taki rodzaj barku powinien także być ładnie wykończony od strony salonu materiałem, który nie ulegnie zabrudzeniu. Natomiast blat powinien być wykonany w stylistyce pozostałych mebli, aby skomponować zamkniętą całość.

Barek kuchenny może być również zwykłym blatem z jedną nóżką. Takie modele doskonale prezentują się jako przedłużenie blatu roboczego pod kontem 90 stopni. Jeśli natomiast chcemy mieć więcej przestrzeni do przechowywania, to najlepiej wprowadzić pod blatem małe półki na wino oraz większe na ozdoby, czy też podręczne przedmioty.

Musisz także przeczytać!

Co potrzebne będzie w warsztacie samochodowym?

Co potrzebne będzie w warsztacie samochodowym?

Uszkodzony układ wydechowy

Uszkodzony układ wydechowy

Zalety sztucznej trawy ogrodowej

Zalety sztucznej trawy ogrodowej

1 Comments

  1. 3 marca 2023 at 14:12

    Odchodząc trochę od tematu, to orientuje się ktoś z Was na temat paneli podłogowych do kuchni? Doszły mnie słuchy, że najlepiej wybrać takie, które oznakowane są klasą używalności 23. Chociaż podobno można też zastosować takie, które są dedykowane do pomieszczeń użytku publicznego, które są prawdopodobnie o wiele bardziej solidne. Z doświadczenia wiem, że kwestia wysokiej klasy ścieralności też jest tutaj istotna 🙂 Co sądzicie na ten temat?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *