Jak wybrać dobrą firmę windykacyjną?

Prowadzisz firmę i masz problem z dłużnikami? Nie płacą ci na czas faktur, a ty nie masz czasu ani pieniędzy, aby zatrudniać dodatkową osobę do obsługi windykacyjnej? Nie musisz tego robić. Z odsieczą przychodzi wiele firm windykacyjnych, które komercyjnie oferują swoje usługi wierzycielom. Na rynku jest ich przynajmniej kilkanaście, zatem jest w czym wybierać. Na co zwracać uwagę, kiedy chcesz nawiązać współpracę z najlepszą z nich?

Płatność za efekt

Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru firmy windykacyjnej jest sposób rozliczania się z nią. Dla wierzyciela najlepsza opcja to płatność za efekt – czyli zapłata za wykonaną pracę jest wnoszona tylko wtedy, jeśli dłużnik ureguluje swoje zobowiązanie. Firma windykacyjna może wówczas naliczać określony procent od odzyskanej kwoty. Drugim wariantem jest obsługa abonamentowa, czyli wierzyciel co miesiąc płaci określoną kwotę, w zamian za co firma windykuje jego należności. Ten model rozliczania sprawdza się w przypadku dużych firm, w których dłużnicy stanowią sporą część klientów.

Opinie o firmie windykacyjnej

Pamiętając o tym, że firma windykacyjna będzie pracować dla ciebie, reprezentując twoje interesy i troszcząc się o twoje finanse, należy pamiętać by wybrać solidną i cieszącą się dobrą reputację firmę windykacyjną. Negatywne opinie na jej temat mogą pośrednio rzutować na twoją markę i reputację, na którą długo pracowałeś. Zanim zatem powierzysz jej swoje długi, sprawdź opinie na jej temat w sieci. Co mówią o niej klienci i dłużnicy. Czy w kontaktach z nimi zachowana jest kultura i profesjonalizm, czy raczej te relacje odbiegają od wzorcowych. W razie jakichkolwiek wątpliwości pamiętaj o tym że istnieje wiele innych firm, które chętnie podejmą się reprezentowania ciebie i walki o twoje pieniądze.

Zalety korzystania z firmy windykacyjnej

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać że współpraca z firmą windykacyjną ma wiele zalet. Przede wszystkim zyskujemy czas, którego nie trzeba poświęcać na samodzielne windykowanie długów i telefony do dłużników. Ponadto wszystkie wydatki na firmę windykacyjną można zaliczyć do kosztów prowadzenia działalności. Z powodu niezapłaconych przez klientów faktur twoja firma traci płynność finansową? Sytuację mogą uratować kredyty pozabankowe.

Musisz także przeczytać!

Zdrowe gotowanie dla całej rodziny: szybkie i smaczne przepisy

Zdrowe gotowanie dla całej rodziny: szybkie i smaczne przepisy

10 prostych zmian dla lepszego zdrowia i samopoczucia w 2024

10 prostych zmian dla lepszego zdrowia i samopoczucia w 2024

Cyfrowa transformacja w edukacji: Gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy?

Cyfrowa transformacja w edukacji: Gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy?

Co potrzebne będzie w warsztacie samochodowym?

Co potrzebne będzie w warsztacie samochodowym?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *