Niedziela handlowa, a niedziela niehandlowa

Choć obostrzenia dotyczące niedzielnego handlu obowiązują już od jakiegoś czasu, Polakom wciąż trudno się do nich przyzwyczaić. Tymczasem zapowiadane są dalsze zmiany, w wyniku których możliwości robienia zakupów w ostatni dzień tygodnia zostaną jeszcze bardziej ograniczone.

Na czym polega zakaz handlu w niedziele?

Do końca 2018 roku handel jest dozwolony jedynie w pierwsze i ostatnie niedziele każdego miesiąca. Dodatkowo zakupy w Polsce można było robić w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc a także dwie niedziele przed świętami Bożego Narodzenia. Zakaz handlu nie obejmuje m.in.:

  • małych sklepów, w których za ladą może stanąć sam właściciel;
  • stacji paliw;
  • kwiaciarni;
  • aptek;
  • placówek handlowych na terenie portali lotniczych, hoteli, dworców, lokalów gastronomicznych i in.
stacje paliw

Zakupy w Polsce w nadchodzących latach

Już w 2019 r. zakaz handlu będzie obejmował dodatkowo także pierwszą niedzielę każdego miesiąca. Nadal jednak zakupy będzie można zrobić na tydzień przed Wielkanocą, jak i dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem.
W roku 2020 ograniczenia mają iść jeszcze dalej, w wyniku czego handlowych pozostanie jedynie siedem niedziel. W następstwie, zakupy w Polsce będą możliwe jedynie w ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia. Niedziele przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem pozostaną jednak handlowe.

Jak widać, Polaków wciąż czeka wiele zmian dotyczących handlu, dlatego aby zawsze pamiętać o zrobieniu zakupów na czas, warto zaznaczyć wszystkie niedziele handlowe w kalendarzu.

Musisz także przeczytać!

Blaty kuchenne z połyskiem. Struktura Gloss

Blaty kuchenne z połyskiem. Struktura Gloss

Jak wybrać dobrą firmę windykacyjną?

Jak wybrać dobrą firmę windykacyjną?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *