Specyfika i przeznaczenie szaf zewnętrznych

W każdej branży dąży się do optymalizacji kosztów. Dlatego też, również w dziedzinie elektrotechniki bardzo precyzyjnie wybiera się urządzenia techniczne, mając przy tym na uwadze specyfikę danego obiektu.

Jednym z produktów, umożliwiającym optymalizację zastosowanych rozwiązań technologicznych, jest prawidłowy wybór typu obudów i szaf zewnętrznych.

Wyróżnia się obudowy do zastosowania wewnętrznego oraz zewnętrznego. W  przypadku szaf wewnętrznych, w sposób dowolny można konfigurować jej wielkość, sposób montażu, wyposażenia, kolorystykę i rodzaj powłok malarskich. Zadaniem znacznie bardziej problematyczny jest dokonanie odpowiedniego wyboru w przypadku szaf zewnętrznych, co wynika z konieczności uwzględnienia zarówno miejsce jej lokalizacji, a także kwestie takie jak środowisko pracy, warunki atmosferyczne czy też jej trwałość i podatność na uszkodzenia mechaniczne.

https://link9.pl/

W przypadku szaf do zastosowanie zewnętrznego, należy więc zwrócić uwagę na kilka zasadniczych czynników. Szafy zewnętrzne powinny być dostosowane do, nierzadko trudnych, warunków pracy. Dlatego też, do ich budowy konieczne jest zastosowanie odpowiednio trwałych tworzyw, takich jak metal i poliester.  Obudowy stalowe dają liczne możliwości konfiguracji oraz swobodnego dostosowywania wymiarów i grubości obudowy. Ponadto, charakteryzują się także łatwością recyklingu i niskimi kosztami. Z kolei obudowy poliestrowe wyróżnia duża trwałość, odporność na promieniowanie UV, możliwość stosowania w środowiskach agresywnych oraz powierzchnia, która utrudnia plakatowanie.

Przykładem wysokiej jakości szaf zewnętrznych są szafy zewnętrzne HB2, które posiadają:

  • spawaną ramę szafy,
  • dach pod przewietrzanie,
  • tylną ściankę z termoizolacją,
  • łatwo demontowane ścianki boczne z termoizolacją,
  • zaślepiony sufit,
  • środkowy panel podłogi,
  • ogranicznik otwarcia drzwi,
  • komplet wsporników mikowyłącznika.

Szafa dostępna jest w różnych wysokościach, szerokościach i głębokościach zarówno użytkowych, jak i całkowitych.

Musisz także przeczytać!

Hurtownia danych – co to takiego?

Hurtownia danych – co to takiego?

Elektronika – co to takiego?

Elektronika – co to takiego?

Jak przygotować do wysyłki laptop?

Jak przygotować do wysyłki laptop?

Poleasingowy laptop dla gracza – czy to się może udać?

Poleasingowy laptop dla gracza – czy to się może udać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *