BHP w branży informatycznej

Bezpieczeństwo i higiena pracy to zbiór zasad, jakie muszą obowiązywać w każdym miejscu pracy.  Dodatkowo, każdy pracownik musi przejść obowiązujące szkolenie w  tym zakresie. Jest to niezwykle istotny element prowadzenia działalności zwłaszcza w przypadku branży informatycznej.

Bezpieczeństwo pracowników

Każda osoba pracująca w danym przedsiębiorstwie musi przejść odpowiednie szkolenie BHP. W zależności od stażu pracy odbywa odpowiednie dla siebie szkolenie np.

  • Wprowadzające ogólne/stanowiskowe – zaraz po zatrudnieniu,
  • okresowe – odbywane przez pracowników na stanowiskach roboczych.

Dodatkowo pracownicy muszą obywać również okresowe szkolenia w tym zakresie w trakcie pracy i na koszt pracodawcy. Każde szkolenie musi zapewnić pracownikom wiedzę w zakresie:

•             środków i działań zapobiegawczych w razie nastąpienia zdarzenia,

•             konsekwencji związanych z nieprzestrzegania przepisów bhp,

•             pierwszej pomocy,

•             potencjalnych zagrożeń wynikających ze specyfiki miejsca pracy,

•             wiele innych.

Odbywanie takich szkoleń jest obowiązkiem każdego pracownika oraz pracodawcy. Oprócz odpowiedniego przygotowania pracowników należy zadbać również o odpowiedni sprzęt.

http://fortigen.pl/

Bezpieczeństwo urządzeń informatycznych

Zadbanie o odpowiednie bezpieczeństwo urządzeń serwerowych to podstawa w branży informatycznej i nie tylko. Jednym z podstawowych elementów są obudowy serwerowe. Są one odpowiedzialne za właściwe działanie serwerowni. Podobnie jak pozostałe elementy wyposażenia takie jak obudowy sterownicze czy różnego rodzaju szafy. W serwerowni musi panować odpowiednia temperatura, a całe okablowanie musi być odpowiednio ułożone. Jest to podstawy element, który wpływa na bezpieczeństwo pracy wszystkich urządzeń.

Zachowanie zasad BHP nie dotyczy jedynie pracowników. Należy pamiętać o odpowiednim wyposażeniu serwerowni czy innych urządzeń elektrycznych. Odpowiednio dobrana szafa teleinformatyczna może zapewnić bezpieczeństwo dla urządzeń, pracowników czy innych urządzeń. Warto o tym pamiętać wyposażając swoje biuro w taki sprzęt.

Musisz także przeczytać!

Hurtownia danych – co to takiego?

Hurtownia danych – co to takiego?

Elektronika – co to takiego?

Elektronika – co to takiego?

Jak przygotować do wysyłki laptop?

Jak przygotować do wysyłki laptop?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *