BHP w branży informatycznej

Bezpieczeństwo i higiena pracy to zbiór zasad, jakie muszą obowiązywać w każdym miejscu pracy.  Dodatkowo, każdy pracownik musi przejść obowiązujące szkolenie w  tym zakresie. Jest to niezwykle istotny element prowadzenia działalności zwłaszcza w przypadku branży informatycznej.

Bezpieczeństwo pracowników

Każda osoba pracująca w danym przedsiębiorstwie musi przejść odpowiednie szkolenie BHP. W zależności od stażu pracy odbywa odpowiednie dla siebie szkolenie np.

  • Wprowadzające ogólne/stanowiskowe – zaraz po zatrudnieniu,
  • okresowe – odbywane przez pracowników na stanowiskach roboczych.

Dodatkowo pracownicy muszą obywać również okresowe szkolenia w tym zakresie w trakcie pracy i na koszt pracodawcy. Każde szkolenie musi zapewnić pracownikom wiedzę w zakresie:

•             środków i działań zapobiegawczych w razie nastąpienia zdarzenia,

•             konsekwencji związanych z nieprzestrzegania przepisów bhp,

•             pierwszej pomocy,

•             potencjalnych zagrożeń wynikających ze specyfiki miejsca pracy,

•             wiele innych.

Odbywanie takich szkoleń jest obowiązkiem każdego pracownika oraz pracodawcy. Oprócz odpowiedniego przygotowania pracowników należy zadbać również o odpowiedni sprzęt.

http://fortigen.pl/

Bezpieczeństwo urządzeń informatycznych

Zadbanie o odpowiednie bezpieczeństwo urządzeń serwerowych to podstawa w branży informatycznej i nie tylko. Jednym z podstawowych elementów są obudowy serwerowe. Są one odpowiedzialne za właściwe działanie serwerowni. Podobnie jak pozostałe elementy wyposażenia takie jak obudowy sterownicze czy różnego rodzaju szafy. W serwerowni musi panować odpowiednia temperatura, a całe okablowanie musi być odpowiednio ułożone. Jest to podstawy element, który wpływa na bezpieczeństwo pracy wszystkich urządzeń.

Zachowanie zasad BHP nie dotyczy jedynie pracowników. Należy pamiętać o odpowiednim wyposażeniu serwerowni czy innych urządzeń elektrycznych. Odpowiednio dobrana szafa teleinformatyczna może zapewnić bezpieczeństwo dla urządzeń, pracowników czy innych urządzeń. Warto o tym pamiętać wyposażając swoje biuro w taki sprzęt.

Musisz także przeczytać!

Specyfika i przeznaczenie szaf zewnętrznych

Specyfika i przeznaczenie szaf zewnętrznych

Szafa dostępowa

Szafa dostępowa

Szafa sterownicza

Szafa sterownicza

Szafa telekomunikacyjna

Szafa telekomunikacyjna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *