Każdy z nas podczas zakupów zastanawiał się kiedyś jaką wybrać wodę. Na sklepowych półkach jest bardzo duży wybór. Najlepiej jest dobrać wodę do swoich potrzeba, jednak jak to prawidłowo zrobić? Należy wziąć pod uwagę stan zdrowia, źle dobrana woda może zaszkodzić zamiast pomóc. Zazwyczaj mamy do wyboru wody mineralne, wysokomineralizowane, źródlane, czy też stołowe i alkaliczne.
Woda źródlana
Jest to bardzo popularna woda. Najczęściej to właśnie ją możemy spotkać na sklepowych półkach. Najchętniej wykorzystywana jest do codziennego spożycia. Niestety ma małą zawartość składników mineralnych. Z tego względu nie nadaje się w celu uzupełniania braków w i niedoborów biopierwiastków. Tego typu wody polecane są dla osób z nadciśnieniem oraz niemowlętom. Nie powinny jednak pić jej kobiety ciężarne ponieważ wypłukują cenne minerały.
Woda stołowa
To rodzaj wody skierowany do osób pracujących fizycznie. Wzbogacona jest w najbardziej potrzebne dla organizmu związki takie jak magnez, jod czy też wapń. Produkuje się ją poprzez zmieszanie wody źródlanej z wodą bogatą w minerały i sole mineralne. Właściwości takiej wody są zbliżone do tych wysokomineralizowanych a ich wskazania i przeciwwskazania są bardzo podobne.
Wody lecznicze
Są to wody o bardzo dużej zawartości składników mineralnych od 2000 mg/l do nawet 24000 mg/l . Zazwyczaj towarzyszy im specyficzny smak i aromat. Wody tego typu wpływają korzystnie na osoby z wrzodami, nieżytami żołądka, kamienicą nerkową oraz innymi. Można je pić po konsultacji lekarskiej.
Wody mineralne
Są to bardzo powszechne wody, można je znaleźć praktycznie w każdym sklepie. Ich zawartość minerałów jest tak dopasowana by mogły uzupełniać codzienną dietę człowieka o niezbędne składniki mineralne. Zazwyczaj jest to woda dla firm. Zamawiana przez pracodawców ze względu na smak oraz swoistą neutralność. Dzięki niej pracownicy są bardziej wydajni i energiczni a w dodatku uzupełniają dzienne zapotrzebowanie na wodę, które i tak powinni robić.