Obudowy rozdzielnic – podstawowe informacje

Obudowy rozdzielnic czy też obudowy teleinformatyczne, które są montowane w miejscach szczególnie narażonych na trudne warunki atmosferyczne, muszą cechować się wyjątkową szczelnością oraz odpornością na korozję i niskie temperatury.

Rozdzielnica to element sieci elektrycznej (instalacji elektrycznej) zawierający urządzenia i podzespoły, służące m.in. do: łączenia, przerywania oraz rozdziału obwodów elektrycznych i ich kombinacji.

Obudowy rozdzielnic mogą zostać wyposażone w różnego typu drzwi. Najczęściej stosowane są drzwi stalowe oraz przeszklone. Drzwi stalowe pełne montowane są jako lewostronne lub prawostronne w zależności od potrzeb użytkownika. Mogą posiadać od jednego do dwóch zamków z wkładką kształtową 5,0 mm. Od strony wewnętrznej posiadają profile montażowe. Drzwi są wykonane z blachy stalowej o grubości 1,5 mm oraz są pomalowane farbą proszkową.

http://prasoweteksty.pl/

Drzwi przeszklone, podobnie jak drzwi stalowe pełne, mogą być zamontowane jako lewostronne lub prawostronne. Zależnie od wysokości posiadają od jednego do dwóch zamków. Drzwi wykonane są z blachy stalowej o grubości 1,5 mm, szkła hartowanego, bezbarwnego o grubości 4,0 mm oraz są malowane farbą proszkową. Obudowy teleinformatyczne posiadają ogranicznik otwarcia drzwi, jako blokadę maksymalnego kąta ich wychylenia względem obudowy (95o).

Popularnym rozwiązaniem są uniwersalne szafy ramowe do zastosowań wewnętrznych. Dzięki elastycznej konfiguracji i bogatemu zestawowi akcesoriów obudowy te mogą być stosowane do aparatury elektrycznej, elektronicznej, systemów sterowania, automatyki, itp. W prosty sposób można również dostosować szafę do zastosowań energetyczno-teleinformatycznych. Szafy ramowe mogą być montowane w różnych konfiguracjach dostosowanych do potrzeb odbiorcy.

Musisz także przeczytać!

Hurtownia danych – co to takiego?

Hurtownia danych – co to takiego?

Elektronika – co to takiego?

Elektronika – co to takiego?

Jak przygotować do wysyłki laptop?

Jak przygotować do wysyłki laptop?

Poleasingowy laptop dla gracza – czy to się może udać?

Poleasingowy laptop dla gracza – czy to się może udać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *