Kawa Lavazza – ponad 120 lat tradycji

Kawa w Europie pojawiła się w XVI wieku i szturmem zdobyła serca milionów osób. Dziś jeden z najpopularniejszych napojów, konsumowana na całym świecie w niezliczonej ilości wersji. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych reprezentantów tego napoju jest włoska kawa Lavazza, na rynku istniejącą już od ponad wieku.

Lavazza – od rodzinnego biznesu do kawowego lidera

Historia kawy Lavazza rozpoczęła się w 1895 roku, gdy włoski przedsiębiorca Luigi Lavazza zakupił niewielki lokal w Prowincji Turyn, by rozpocząć sprzedaż najrozmaitszych produktów, w tym także kawy. Po zaledwie 15 latach, w 1910 roku, firma zatrudniała już wielu pracowników i oferowała sprzedaż hurtową, skupioną wokół dzisiejszego bohatera, kawy Lavazza.

Od początku istnienia firmy Luigi Lavazza stawiał na rodzinną współpracę. Dziś, ponad 120 lat od zakupu wspomnianego lokalu, firma wciąż zarządzana jest przez potomków założyciela, zatrudnia ponad 3000 osób i generuje zyski sięgające miliardów euro.

Bogactwo ciekawych mieszanek kaw

Od początku istnienia firmy Luigi Lavazza eksperymentował i wprowadzał na rynek kolejne, coraz ciekawsze kompozycje kaw. Trend ten ciągle się utrzymuje i dziś firma Lavazza w swojej ofercie posiada kilkanaście rodzajów kaw ziarnistych, kawy rozpuszczalne czy kawę w kapsułkach.

Wszyscy miłośnicy czarnego napoju bogów znajdą tutaj coś dla siebie. Wielbiciele nieco słabszej kawy swój wzrok skupić powinni na najbardziej klasycznej, umieszczanej w charakterystycznym złotym opakowaniu Lavazza Qualita Oro, składającej się w 100% z ziaren z gatunku Arabica pochodzących z Ameryki Środkowej i Afryki. Lavazza Crema e Aroma z kolei to tradycyjna mieszanka ziaren Arabica (40%) i Robusta (60%), charakteryzująca się intensywnym smakiem i charakterystyczną, gęstą pianką.

Osoby poszukujące bardzo aromatycznej kawy zainteresować powinna Lavazza Qualita Oro Mountain Grown, mieszanka w 100% składająca się z ziaren Arabica pochodzących z górskich, zlokalizowanych 2000 metrów nad poziomem morza plantacji Ameryki Środkowej, Południowej i Etiopii. Niezwykłe warunki wzrostu nadają kawie wyrazistego charakteru, z dodatkową nutą kwiatów i suszonych owoców, a sam napój zdobi piękna, złota crema. Kawy Lavazza to bogaty wybór i istny raj dla wszelakich miłośników kawy.

Musisz także przeczytać!

Rodzaje kasz i ich właściwości

Rodzaje kasz i ich właściwości

Wszystko, co musisz wiedzieć o choinkach w doniczce, zanim je kupisz

Wszystko, co musisz wiedzieć o choinkach w doniczce, zanim je kupisz

Obsługa firm BHP Warszawa – outsourcing szkoleń i usług!

Obsługa firm BHP Warszawa – outsourcing szkoleń i usług!

Galwanizacja jako proces wzmacniania metali

Galwanizacja jako proces wzmacniania metali

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *