Czytamy etykiety na sprzętach AGD

Społeczeństwo coraz częściej zwraca uwagę na etykiety różnych produktów, czy to spożywczych, odzieżowych czy też sprzętu AGD. Wiąże się to z rosnącą świadomością ludzi na temat tego co jemy, co nosimy i z czym wiąże się korzystanie z danego sprzętu AGD. Bardzo często produkty są bardzo podobne do siebie głównymi parametrami, a cena jednak się różni, wtedy najczęściej różnice można znaleźć na etykiecie, gdzie wypisane są wszystkie parametry danego sprzętu.

Co znajduję się na etykiecie sprzętu AGD?

Do 2020 roku będzie można znaleźć na etykiecie zużycie energii, które będzie opisane A, A+, A++ itd. jednak do 2020 roku mają zostać wprowadzone bardziej przejrzyste klasy od A do G. Innym ciekawym parametrem jest poziom hałasu, który w przypadku wielu sprzętów AGD może zaważyć o tym czy zostanie on zakupiony. Jeśli dany sprzęt będzie po prostu zbyt głośny, a w domu ma się dzieci to wpływa to negatywnie na chęć zakupu danego urządzenia.

Zużycie energii

zmywarka - zużycie wody i zużycie energii

Jeśli chodzi o ten parametr to jest on zazwyczaj kolorowy i najbardziej zielony kolor oznacza najmniejsze zużycie, a czerwony największe. Do 2020 roku skala zostanie zamieniona na wszystkich sprzętach od A do G.

Poziom hałasu

Jest on opisany w db (decybelach) i jeśli dane urządzenie pracuję w zakresie od 17 db do 25 db to można uznać je za bardzo ciche. Ogólnie ciche urządzenie uznawane jest do 35 db. Jeśli jednak na etykiecie widnieje wartość od 35 db do 45 db to można spodziewać się hałasu. Zazwyczaj na tych wartościach pracują zmywarki i lodówki.

Musisz także przeczytać!

Remont kuchni – jak się przygotować?

Remont kuchni – jak się przygotować?

LCD, Plazma czy LED?

LCD, Plazma czy LED?

Komputer nie psuje wzroku?

Komputer nie psuje wzroku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *