Nowe technologie w polskiej szkole

Wraz z rozwojem technologicznym zmienił się także system edukacji w polskich szkołach. Dzieci coraz częściej są aktywowane w szkole poprzez prezentacje multimedialne albo technologiczne nowinki, których głównym zadaniem jest uprzyjemnienie nauki dzieciom.

Zasoby edukacyjne.

Z roku na rok wzrastają zasoby edukacyjne w szkołach, nie tylko w dużych miastach, ale także i szkołach na wsiach i mniejszych miejscowościach. Materiały edukacyjne są mocno zróżnicowane w zależności od poziomu szkoły i jej możliwości. Jednakże, często już proste prezentacje multimedialne są miłym urozmaiceniem dla uczniów i pozwalają im spojrzeć na dany przedmiot w zupełnie nowy sposób.

nowe technologie w szkole

Zachęcanie uczniów do nauki.

Wyżej wspomniane prezentacje multimedialne to tylko część z zasobów edukacyjnych, jakimi dysponują szkoły. Tablety, plansze multimedialne, mini sale kinowe coraz częściej stają się zwyczajowym wyposażeniem szkół, a ta tendencja będzie się z pewnością utrzymywać w przyszłości. Ma to mnóstwo zalet, jednak trzeba zadbać także o rozwój podstawowych umiejętności, o których łatwo zapomnieć w szkołach naszpikowanych elektroniką. I chociaż ciągle większość notatek z lekcji powstaje poprzez zapisywanie ich w zeszycie, to jednak nawet u osób dorosłych powoli zanika albo upośledza się umiejętność ręcznego pisania, ponieważ zostaje ona zastąpiona e-wiadomościami. Warto więc zadbać też o rozwój manualny u dzieci i przynajmniej czasami stawiać na tradycyjne lekcje, jakie ze szkoły pamiętają ich rodzice i dziadkowie.

Musisz także przeczytać!

Hurtownia danych – co to takiego?

Hurtownia danych – co to takiego?

Elektronika – co to takiego?

Elektronika – co to takiego?

Jak przygotować do wysyłki laptop?

Jak przygotować do wysyłki laptop?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *