Oppidum, czyli bunkier dla bogaczy

Ludzkość na Ziemi żyje w ciągłym zagrożeniu. Wybuchające wciąż nowe wojny, zabójcze wirusy i epidemie chorób oraz katastrofalne skutki globalnego ocieplenia, to tylko niektóre wydarzenia niosące ze sobą zagrożenie dla życia mieszkańców całego globu.

Zagrożenie życia na Ziemi

Odpowiedzi na pytania, dotyczące początku i końca życia na Ziemi, szuka dziś wiele osób, a zwłaszcza naukowców różnych specjalności. Większość z nich zgodnie twierdzi, że koniec gatunku ludzkiego jest przesądzony. Wcześniej czy później spodziewać się bowiem można, z dużym stopniem prawdopodobieństwa, uderzenia asteroidy, potężnego trzęsienia ziemi czy wybuchu superwulkanu. A dochodzą jeszcze do tego niebezpieczne skutki działalności człowieka, który poprzez prowadzenie niebezpiecznych badań i prób biologicznych czy chemicznych, prowadzi ludzkość wprost do samo destrukcji. Innym zagrożeniem wcale nie związanym z naturalnymi procesami, jest potencjalna wojna nuklearna.
Wszystkie te niepokojące perspektywy spowodowały, że zaczęły powstawać schrony. Jednak nie są to zwyczajne bunkry. Taki typowy bunkier to betonowa konstrukcja o zimnym wnętrzu. Nowoczesny wygląda całkiem inaczej. To luksusowy schron umieszczony w nowoczesnej konstrukcji.

Luksusowy schron dla bogaczy

Taki schron o nazwie Oppidum powstał w Czechach nieopodal Pragi. Na pierwszy rzut oka wygląda jak komfortowy ośrodek wypoczynkowy, ale tak naprawdę to gigantyczny, luksusowy schron zbudowany z myślą o najbogatszych klientach. Wśród licznych udogodnień goście mogą tu liczyć na rozrywki w strefie relaksu i sportu. Dla nich zaaranżowano ogrody i winnice, ale również strefę biznesową. Samowystarczalność obiektu zapewniają zapasy żywności, stałe dostawy wody i energii oraz zaplecze medyczne. Jest tu nawet lądowisko dla helikopterów, a bezpieczeństwo zapewniają najnowsze technologie biometryczne.

Podobne schrony, finansowane przez gwiazdy biznesu, sportu i pop-kultury zaczęły powstawać także w innych miejscach na świecie.

Musisz także przeczytać!

Rodzaje kasz i ich właściwości

Rodzaje kasz i ich właściwości

Wszystko, co musisz wiedzieć o choinkach w doniczce, zanim je kupisz

Wszystko, co musisz wiedzieć o choinkach w doniczce, zanim je kupisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *