Oppidum, czyli bunkier dla bogaczy

Ludzkość na Ziemi żyje w ciągłym zagrożeniu. Wybuchające wciąż nowe wojny, zabójcze wirusy i epidemie chorób oraz katastrofalne skutki globalnego ocieplenia, to tylko niektóre wydarzenia niosące ze sobą zagrożenie dla życia mieszkańców całego globu.

Zagrożenie życia na Ziemi

Odpowiedzi na pytania, dotyczące początku i końca życia na Ziemi, szuka dziś wiele osób, a zwłaszcza naukowców różnych specjalności. Większość z nich zgodnie twierdzi, że koniec gatunku ludzkiego jest przesądzony. Wcześniej czy później spodziewać się bowiem można, z dużym stopniem prawdopodobieństwa, uderzenia asteroidy, potężnego trzęsienia ziemi czy wybuchu superwulkanu. A dochodzą jeszcze do tego niebezpieczne skutki działalności człowieka, który poprzez prowadzenie niebezpiecznych badań i prób biologicznych czy chemicznych, prowadzi ludzkość wprost do samo destrukcji. Innym zagrożeniem wcale nie związanym z naturalnymi procesami, jest potencjalna wojna nuklearna.
Wszystkie te niepokojące perspektywy spowodowały, że zaczęły powstawać schrony. Jednak nie są to zwyczajne bunkry. Taki typowy bunkier to betonowa konstrukcja o zimnym wnętrzu. Nowoczesny wygląda całkiem inaczej. To luksusowy schron umieszczony w nowoczesnej konstrukcji.

Luksusowy schron dla bogaczy

Taki schron o nazwie Oppidum powstał w Czechach nieopodal Pragi. Na pierwszy rzut oka wygląda jak komfortowy ośrodek wypoczynkowy, ale tak naprawdę to gigantyczny, luksusowy schron zbudowany z myślą o najbogatszych klientach. Wśród licznych udogodnień goście mogą tu liczyć na rozrywki w strefie relaksu i sportu. Dla nich zaaranżowano ogrody i winnice, ale również strefę biznesową. Samowystarczalność obiektu zapewniają zapasy żywności, stałe dostawy wody i energii oraz zaplecze medyczne. Jest tu nawet lądowisko dla helikopterów, a bezpieczeństwo zapewniają najnowsze technologie biometryczne.

Podobne schrony, finansowane przez gwiazdy biznesu, sportu i pop-kultury zaczęły powstawać także w innych miejscach na świecie.

Musisz także przeczytać!

Galwanizacja jako proces wzmacniania metali

Galwanizacja jako proces wzmacniania metali

Dlaczego czujnik dymu jest taki ważny

Dlaczego czujnik dymu jest taki ważny

Zarządzanie zasobami ludzkimi

Zarządzanie zasobami ludzkimi

Ergonomia w pracy

Ergonomia w pracy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *