Seriale online to też hobby?

W drugiej dekadzie XXI wieku seriale telewizyjne wskoczyły na wyższy poziom rozwoju – przestano je w końcu uważać za rozrywkę dla kur domowych, a przyczyniły się do tego tak epokowe i kultowe już produkcje jak Breaking Bad i The Walking Dead, które imponowały filmowym rozmachem i bardzo dojrzałą opowieścią. Seriale przestały być wtedy niezobowiązującą rozrywką i zyskały miano czegoś więcej, dla wielu ludzi są wręcz obiektem autentycznej pasji.

Gra o Tron i True Detective – niezachwiana hegemonia HBO

HBO w seriale inwestowało już od początku swojego istnienia, umyślnie tworząc kontent premium dla odbiorców płacących abonament. To pod ich egidą powstały produkcje takie jak kultowa Kompania Braci – markę tę do 2010 roku utożsamiano zatem z pojęciem wysokiej jakości serialu. Czy po serialowej rewolucji coś się zmieniło? W żadnym wypadku – ogromny sukces seriali takich jak Detektyw czy Gra o Tron dowodzą, że HBO bezbłędnie odnajduje się w nowych realiach i jest platformą, której seriale warto śledzić.

House of Cards i Rick and Morty, czyli potęga Netfliksa

Netflix jest stosunkowo młodą platformą, która z przytupem wbiła się w rynek seriali telewizyjnych, oferując u siebie House of Cards z Kevinem Spacey w roli głównej. Serial okazał się sukcesem i zapewnił platformie niezależność finansową, a także możliwość rozwoju na taką skalę, że dzisiaj posiadanie Netfliksa jest po prostu modne i postrzegane jako obowiązek każdej osoby interesującej się popkulturą. Zdecydowanie warto jest śledzić to, co ma on do zaoferowania, bo przecież oprócz HoC Netflix finansuje także produkcje takie jak Narcos czy Rick and Morty.

Musisz także przeczytać!

Kuchnia z barkiem

Kuchnia z barkiem

Najczęstsze usterki zaworów kulowych

Najczęstsze usterki zaworów kulowych

Prostowanie zębów – co warto wiedzieć?

Prostowanie zębów – co warto wiedzieć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *