Jakość powietrza w Europie.

Stało się, świat ma już tylko kilkadziesiąt lat aby poprawić sytuację związaną z globalnym ociepleniem i smogiem. W dzisiejszym roku, to jest 2018, odbywa się w Polsce, w Katowicach globalna konferencja dotycząca tego problemu. Omówione zostaną tam problemy z którymi świat się teraz boryka oraz szukane będą odpowiednie rozwiązania aby ochronić świat przed przykrymi skutkami działań ludzkich.

Unia europejska i jej działania

Unia ta jest bardzo mocno zaangażowana w problematykę jaką jest globalne ocieplenie. Mówi otwarcie: zostało niewiele czasu aby coś zmienić. Zmiany muszą nastąpić natychmiast żeby zapobiec katastrofie, chociaż pewnych skutków już się nie uniknie. Jako cywilizacja mamy obowiązek więc coś z tym zrobić. Unia europejska traktuje to bardzo poważnie. Już teraz na świecie jest o 1,5 stopnia więcej niż przed industrializacją. Dalsze podnoszenie się temperatury doprowadzi do stopnienia lodowców, zalania wielkich światowych metropolii takich jak na przykład Szanghaj. Wiele gatunków zwierząt wyginie, a dostęp do słodkiej wody będzie utrudniony.

sezon grzewczy

Sezon grzewczy i jego wpływ na zanieczyszczenia

Jest on odpowiedzialny za wzmożone wydzielanie zanieczyszczeń. Podczas zimy, gdy więcej osób używa samochodów, jest więcej korków oraz ludzie palą w piecach szkodliwymi rzeczami, wydziela się najwięcej substancji. Sezon grzewczy to także wzmożona ilość smogu – jest to widoczne gołym okiem, objawia się w postaci charakterystycznego zapachu oraz mgły. Polska jest jednym z bardziej zanieczyszczonych państw w Europie, dlatego powinniśmy się zainteresować tym tematem.

Musisz także przeczytać!

Rodzaje kasz i ich właściwości

Rodzaje kasz i ich właściwości

Wszystko, co musisz wiedzieć o choinkach w doniczce, zanim je kupisz

Wszystko, co musisz wiedzieć o choinkach w doniczce, zanim je kupisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *