Atrakcje turystyczne Aten

Grecka stolica może się pochwalić wspaniałą historią oraz zabytkami, które w ciekawy sposób przypominają nam o przeszłości tego miasta. Na jakie atrakcje turystyczne koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę podczas wycieczki po Atenach?

Akropol – najsłynniejsze wzgórze Europy

Wizyta na Akropolu to jeden z najważniejszych punktów w programie zwiedzania tego miasta. To właśnie tu można ujrzeć budowle, które stały się symbolami starożytnej Grecji. Partenon, Erechtejon, świątynia Ateny Zwycięskiej – oto najważniejsze zabytki antycznej architektury, z jakimi można się tu spotkać.

Monastiraki

Monastiraki – nie tylko pchli targ

Akropol może zrobić ogromne wrażenie na zwiedzających, warto jednak pamiętać, że i Monastiraki może oczarować turystów. Ten plac, wraz z sąsiadującym z nim ulicami, zachwyca pięknem oraz niezwykłym charakterem. Zabytkowy kościół, muzeum ceramiki urządzone w dawnym meczecie oraz pchli targ, kuszący miłośników unikalnych pamiątek – oto główne powody, dla których warto odwiedzić to miejsce. A co z tymi, którzy chcą odwiedzać miejsca znane z greckiej mitologii? Dla nich ważnym punktem wycieczki będzie Olimp – potężna góra, którą można zobaczyć w trakcie podróży po okolicy Aten.

Olimp -góra bogów

Licząca sobie 2918 m. n.p.m. wysokości góra jest jednym z najważniejszych punktów na mapie Grecji. To miejsce kusi nie tylko aktywnych turystów, ale i tych, którzy chcą zobaczyć dom mitycznych bogów. Majestatyczna sylwetka Olimpu wzbudza respekt, a wycieczki po zboczach tej góry są wyjątkową przygodą.

Musisz także przeczytać!

Kawa Lavazza – ponad 120 lat tradycji

Kawa Lavazza – ponad 120 lat tradycji

Galwanizacja jako proces wzmacniania metali

Galwanizacja jako proces wzmacniania metali

Dlaczego czujnik dymu jest taki ważny

Dlaczego czujnik dymu jest taki ważny

Zarządzanie zasobami ludzkimi

Zarządzanie zasobami ludzkimi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *