Atrakcje turystyczne Aten

Grecka stolica może się pochwalić wspaniałą historią oraz zabytkami, które w ciekawy sposób przypominają nam o przeszłości tego miasta. Na jakie atrakcje turystyczne koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę podczas wycieczki po Atenach?

Akropol – najsłynniejsze wzgórze Europy

Wizyta na Akropolu to jeden z najważniejszych punktów w programie zwiedzania tego miasta. To właśnie tu można ujrzeć budowle, które stały się symbolami starożytnej Grecji. Partenon, Erechtejon, świątynia Ateny Zwycięskiej – oto najważniejsze zabytki antycznej architektury, z jakimi można się tu spotkać.

Monastiraki

Monastiraki – nie tylko pchli targ

Akropol może zrobić ogromne wrażenie na zwiedzających, warto jednak pamiętać, że i Monastiraki może oczarować turystów. Ten plac, wraz z sąsiadującym z nim ulicami, zachwyca pięknem oraz niezwykłym charakterem. Zabytkowy kościół, muzeum ceramiki urządzone w dawnym meczecie oraz pchli targ, kuszący miłośników unikalnych pamiątek – oto główne powody, dla których warto odwiedzić to miejsce. A co z tymi, którzy chcą odwiedzać miejsca znane z greckiej mitologii? Dla nich ważnym punktem wycieczki będzie Olimp – potężna góra, którą można zobaczyć w trakcie podróży po okolicy Aten.

Olimp -góra bogów

Licząca sobie 2918 m. n.p.m. wysokości góra jest jednym z najważniejszych punktów na mapie Grecji. To miejsce kusi nie tylko aktywnych turystów, ale i tych, którzy chcą zobaczyć dom mitycznych bogów. Majestatyczna sylwetka Olimpu wzbudza respekt, a wycieczki po zboczach tej góry są wyjątkową przygodą.

Musisz także przeczytać!

Rodzaje kasz i ich właściwości

Rodzaje kasz i ich właściwości

Wszystko, co musisz wiedzieć o choinkach w doniczce, zanim je kupisz

Wszystko, co musisz wiedzieć o choinkach w doniczce, zanim je kupisz

1 Comments

  1. 9 listopada 2022 at 12:12

    Byłam w tamtym roku na wakacjach i to był jedne z najlepszych wakacji w moim życiu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *