Szafa teleinformatyczna, czyli co warto o niej wiedzieć

Postępująca informatyzacja systemów telekomunikacyjnych i teletechnicznych wymusza na dzisiejszym rynku konieczność dostarczenia specjalistycznych podzespołów i akcesoriów dla sektora IT. Szczególnie duży popyt w tym sektorze można zaobserwować w przypadku coraz lepszych rozwiązań w zakresie szaf teleinformatycznych i serwerowych.

Najczęściej serwerownia

Serwerownia to obecnie wydzielone pomieszczenie będące środowiskiem pracy komputerów pełniących rolę serwerów, a także aktywnych i pasywnych elementów sieci komputerowych. Takie urządzenia są zazwyczaj umieszczane w profesjonalnych szafach wewnątrz serwerowni, która posiada osobliwy mikroklimat o określonej wilgotności (45 proc.) i temperaturze powietrza (20 proc.).

Szafa teleinformatyczna jest przeznaczona przede wszystkim do zastosowania wewnątrz pomieszczeń. Szafy tego typu stosuje się głównie w serwerowniach komputerowych, teletechnice, energetyce, ale także w profesjonalnych studiach nagraniowych oraz pomieszczeniach przemysłowych. Doskonale sprawdza się w przypadku instalacji urządzeń sieciowych i teleinformatycznych.

http://portalinformacyjny24.pl/

Przede wszystkim ergonomia

Nowoczesna konstrukcja szaf teleinformatycznych zdecydowanie ułatwia wprowadzenie oraz organizację okablowania, dzięki licznym przepustom, wejściom, sekcjom kablowym oraz przestrzeni dedykowanej dla kabli. Lekka konstrukcja pozwala na łatwy montaż urządzenia. Dzięki bogatej gamie dostępnych rozmiarów, szafa energetyczna znajdzie swoje zastosowanie na dowolnej powierzchni serwerowni. Lekka, stalowo-skręcana konstrukcja, możliwość dowolnej i indywidualnej konfiguracji szafy oraz szybki montaż, to główne zalety nowoczesnych szaf teleinformatycznych.

Musisz także przeczytać!

Hurtownia danych – co to takiego?

Hurtownia danych – co to takiego?

Elektronika – co to takiego?

Elektronika – co to takiego?

Jak przygotować do wysyłki laptop?

Jak przygotować do wysyłki laptop?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *