Prostowanie zębów – co warto wiedzieć?

Każdy człowiek pragnie mieć piękny i zdrowy uśmiech, gdyż jest to największa jego ozdoba. Jednak wiele osób posiada przebarwienia, problemy z próchnicą, ubytki, a także krzywy zgryz, które uniemożliwiają pochwalenie się uroczym uśmiechem. Co jednak mogą zrobić Ci, którzy borykają się z krzywymi zębami? Co powinni zrobić, by ta wada nie powodowała już żadnych kompleksów.

Prostowanie zębów dawniej

Kilkanaście lat temu, ortodoncja nie miała wiele do zaproponowania osobom osiadających nieprawidłowy zgryz. Zarówno dzieciom jak i dorosłym oferowano metalowy aparat stały bądź zdejmowany, który wprawiał w dodatkowe kompleksy i był dla wielu powodem do wstydu.

Proste zęby – nie tylko marzenie

Dziś noszenie aparatu ortodontycznego jest modne i na czasie. Nikt się nie wstydzi oraz nie odwleka w czasie prostowania zębów. Obecnie aby cieszyć się pięknym uśmiechem , pomaga nam coraz to efektywniejsze leczenie ortodontyczne, które wykorzystuje zastosowanie bardzo nowoczesnych materiałów. Dzięki nim aparat prostujący zęby praktycznie jest niewidoczny. Klamerki oraz zamki, które są przyklejane do zębów stworzone są z przezroczystego szafirowego szkła, a łączy je ledwo widoczny, cieniutki, metalowy łuk.

Ortodonta Warszawa

Leczenie ortodontyczne – jak długo trwa

Bardzo często pacjenci z nieprawidłowym zgryzem zastanawiają się ile potrwa kuracja ortodontyczna. Otóż leczenie to trwa najkrócej trwa rok. Jednak w zależności od wieku pacjenta, jego wady zgryzu oraz zalecanej przez ortodontę metody leczenia, prostowanie zębów może potrwać nawet do kilku lat.

Kiedy pierwsza konsultacja ortodontyczna?

Dobry stomatolog czy ortodonta bardzo szybko wyłapią wadę zgryzu i zwrócą uwagę rodzicom, że należy przeprowadzić leczenie ortodontyczne u dziecka. Zalecane jest, by na pierwszą wizytę ortodontyczną wybrać się z pociechą około 7 roku życia bądź wcześniej, jeżeli taką potrzebę widzi pediatra lub stomatolog.

Artykuł powstał dzięki pomocy i wiedzy specjalistów z kliniki stomatologicznej w Warszawie.

Musisz także przeczytać!

Zdrowie przez ruch: najlepsze ćwiczenia dla każdego pokolenia

Zdrowie przez ruch: najlepsze ćwiczenia dla każdego pokolenia

Sporty ekstremalne: Jak bezpiecznie rozpocząć swoją przygodę

Sporty ekstremalne: Jak bezpiecznie rozpocząć swoją przygodę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *