Kaseta podłogowa — co to jest, do czego służy i gdzie możesz ją wykorzystać?

Odpowiednie rozprowadzenie instalacji elektrycznej jest ważne zarówno w domu jednorodzinnym, jak i w firmie, urzędzie, budynku użytkowym czy hali produkcyjnej. Projekt instalacji wykonywany jest jeszcze na etapie projektowania budynku i ma on na celu zapewnić jak największą funkcjonalność w pomieszczeniu. W domach czy mieszkaniach prywatnych rozprowadzenie prądu i gniazd elektrycznych sprowadza się z reguły do rozmieszczenia gniazdek elektrycznych, siłowych oraz ewentualnie gniazd RTV w odpowiednich pomieszczeniach w domu, tak aby umożliwiały komfortowe podłączenie urządzeń elektrycznych. Budynki użyteczności publicznej, hale produkcyjne, biurowce, sale konferencyjne, czy galerie handlowe potrzebują znacznie bardziej skomplikowanych rozwiązań, które dodatkowo będą odpowiednio zabezpieczone, estetyczne i łatwo dostępne. Odpowiedzią na potrzeby takich właśnie instalacji i budynków są kasety podłogowe, zawierające różnego rodzaju gniazda i porty przydatne w danym miejscu.

Systemy instalacji podłogowych

Wspomniane wyżej kasety podłogowe, to inaczej puszki podłogowe floorbox, w których montowane są różne rodzaje gniazd elektrycznych, gniazd RTV, czy portów multimedialnych. Systemy instalacji podłogowych floorbox zapewniają maksymalne bezpieczeństwo oraz estetykę. Puszki podłogowe floorbox mogą być wykonane ze stali nierdzewnej lub z plastiku. Są one odporne na nacisk, łatwo dostępne oraz wygodne w użytkowaniu. W ofercie dostępnych floorboxów, znajdziecie Państwo kasety podłogowe Legrand, kasety podłogowe OBO, oraz cały osprzęt elektroinstalacyjny, niezbędny do szybkiego i łatwego montażu kasety oraz gniazd. Kasety podłogowe mogą mieścić od 2 nawet do 12 różnych gniazd. Indywidualna konfiguracja kaset pozwala dobrać takie gniazda, które w danym budynku czy pomieszczeniu są niezbędne i zapewnią maksimum funkcjonalności.

kaseta podłogowa

Estetyka i funkcjonalność w jednym

Kasety podłogowe to rozwiązanie bardzo funkcjonalne zapewniające dużą estetykę. Jest to szczególnie ważne w takich miejscach jak biura, czy sale konferencyjne, w których liczy się design, a zarazem wygoda. Kasety podłogowe umożliwiają przyklejenie do wieka cienkich paneli, gresu, lub parkietu, co sprawia, że puszka staje się niemal niewidoczna, natomiast jej wnętrze, zaopatrzone w niezbędne gniazda i porty zapewnia wygodną obsługę. Systemy instalacji podłogowych to doskonałe rozwiązanie do wszelkiego rodzaju galerii handlowych, korporacji, czy hal produkcyjnych.

Musisz także przeczytać!

Zdrowie przez ruch: najlepsze ćwiczenia dla każdego pokolenia

Zdrowie przez ruch: najlepsze ćwiczenia dla każdego pokolenia

Sporty ekstremalne: Jak bezpiecznie rozpocząć swoją przygodę

Sporty ekstremalne: Jak bezpiecznie rozpocząć swoją przygodę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *