Globalne ocieplenie – fakty i mity.

Globalne ocieplenie to ostatnimi czasy jeden z głównych tematów pojawiających się na ustach polityków oraz zwykłych obywateli. Coraz większa świadomość społeczna uczula nas na to aby działać świadomie na korzyść planety.

Wzrost temperatur

Oczywiście wiadomo o co chodzi w tym terminie – wzrost temperatur. Ziemia jest już o 1,5 stopnia cieplejsza niż była przed epoką rewolucji przemysłowej. Prowadzi to do tragicznych w skutkach konsekwencji, które odczuwamy nawet my lecz najgorsze przed nami. Nasi bliscy potomkowie mogą napotkać ogrom problemów, który wynika z obecnych działań ludzkości. Topniejące lodowce czy wymierające zwierzęta są następstwem globalnego ocieplenia.

wzrost temperatury

Zmiana klimatu

Postępuje i jest to fakt, chociaż sam temat budzi kontrowersje. Niektórzy politycy, jak na przykład Donald Trump, negują prawdziwość zmian klimatu. Jednak większość społeczeństwa jak i naukowców jest zgodnych co do prawdziwości tej tezy. Mitem jest tutaj robienie z plastikowych torebek głównych winowajców zamieszania. Prawda jest taka, że same słomki są tylko niemalże nieistotnym elementem w całej tej sprawie.

Rewolucja przemysłowa

To ona odpowiedzialna jest za to do jakiego stanu cywilizacja doprowadziła planetę. Zawdzięczamy rewolucji dzisiejszy świat i postęp jaki się dokonał ale czy było to konieczne? A może rewolucja przemysłowa może pójść teraz w inną stronę i nie być już tak szkodliwą? Dzisiejsze problemy są namacalne, a największymi winowajcami są właśnie wszelkiego rodzaju przemysły. To one produkują najwięcej zanieczyszczeń.

Musisz także przeczytać!

Rodzaje kasz i ich właściwości

Rodzaje kasz i ich właściwości

Wszystko, co musisz wiedzieć o choinkach w doniczce, zanim je kupisz

Wszystko, co musisz wiedzieć o choinkach w doniczce, zanim je kupisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *