Globalne ocieplenie – fakty i mity.

Globalne ocieplenie to ostatnimi czasy jeden z głównych tematów pojawiających się na ustach polityków oraz zwykłych obywateli. Coraz większa świadomość społeczna uczula nas na to aby działać świadomie na korzyść planety.

Wzrost temperatur

Oczywiście wiadomo o co chodzi w tym terminie – wzrost temperatur. Ziemia jest już o 1,5 stopnia cieplejsza niż była przed epoką rewolucji przemysłowej. Prowadzi to do tragicznych w skutkach konsekwencji, które odczuwamy nawet my lecz najgorsze przed nami. Nasi bliscy potomkowie mogą napotkać ogrom problemów, który wynika z obecnych działań ludzkości. Topniejące lodowce czy wymierające zwierzęta są następstwem globalnego ocieplenia.

wzrost temperatury

Zmiana klimatu

Postępuje i jest to fakt, chociaż sam temat budzi kontrowersje. Niektórzy politycy, jak na przykład Donald Trump, negują prawdziwość zmian klimatu. Jednak większość społeczeństwa jak i naukowców jest zgodnych co do prawdziwości tej tezy. Mitem jest tutaj robienie z plastikowych torebek głównych winowajców zamieszania. Prawda jest taka, że same słomki są tylko niemalże nieistotnym elementem w całej tej sprawie.

Rewolucja przemysłowa

To ona odpowiedzialna jest za to do jakiego stanu cywilizacja doprowadziła planetę. Zawdzięczamy rewolucji dzisiejszy świat i postęp jaki się dokonał ale czy było to konieczne? A może rewolucja przemysłowa może pójść teraz w inną stronę i nie być już tak szkodliwą? Dzisiejsze problemy są namacalne, a największymi winowajcami są właśnie wszelkiego rodzaju przemysły. To one produkują najwięcej zanieczyszczeń.

Musisz także przeczytać!

Kawa Lavazza – ponad 120 lat tradycji

Kawa Lavazza – ponad 120 lat tradycji

Galwanizacja jako proces wzmacniania metali

Galwanizacja jako proces wzmacniania metali

Dlaczego czujnik dymu jest taki ważny

Dlaczego czujnik dymu jest taki ważny

Zarządzanie zasobami ludzkimi

Zarządzanie zasobami ludzkimi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *