Dotacje unijne 2018 – jak je zdobyć?

Korzystanie z dotacji unijnych to jeden z najlepszych sposobów na pozyskanie funduszy na rozpoczęcie lub rozwój własnej działalności. W jaki sposób możemy zdobyć takie dofinansowanie?

Dotacje unijne 2018

Jednym z celów Unii Europejskiej jest zniwelowanie różnic w poziomie życia na terenie poszczególnych państw członkowskich oraz ich regionów. Z tego powodu organizacja co roku przeznacza określony budżet na walkę z bezrobociem oraz rozwój już istniejących firm. Dzięki tej pomocy wiele osób (m.in. z Polski) ma szansę zmienić swoją sytuację zawodową i status finansowy, a także zrealizować innowacyjne pomysły, które mogą pozytywnie wpłynąć na życie mieszkańców danego obszaru. Dotacje unijne 2018 dzielą się na dwa rodzaje: bezzwrotne oraz mające formę pożyczek na bardzo korzystnych warunkach. Zanim zaczniemy starać się o dofinansowanie, warto sprawdzić, na który z tych typów pomocy możemy liczyć.

Dotacje unijne 2018

Co przygotować?

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, o jaką musi postarać się przyszły przedsiębiorca chcący pozyskać fundusze unijne, jest sformułowanie celu. Czym miałoby się zajmować nasze przedsiębiorstwo lub w jaki sposób mogłaby się rozwinąć już działająca firma po otrzymaniu dotacji? Gdzie chcemy działać: czy nasz biznes będzie funkcjonował w określonym mieście lub regionie, czy może będziemy świadczyli swoje usługi na terenie całej Polski? Jak planujemy wykorzystać otrzymane pieniądze? Niezwykle istotną kwestią jest przygotowanie profesjonalnego biznesplanu, który uwzględni oczekiwane skutki inwestycji.

Firmy konsultingowe

Aby mieć pewność, że nasz wniosek zostanie napisany i złożony prawidłowo oraz realnie zwiększy nasze szanse na otrzymanie dofinansowania, warto zwrócić się o pomoc do profesjonalnej firmy konsultingowej świadczącej usługi w zakresie pozyskiwania dotacji z funduszy europejskich. Wybierając partnera, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego doświadczenie oraz liczbę zrealizowanych projektów – im więcej sukcesów ma na swoim koncie, tym większa szansa, że nasze zlecenie również zakończy się w ten sam sposób.

Musisz także przeczytać!

Zdrowe gotowanie dla całej rodziny: szybkie i smaczne przepisy

Zdrowe gotowanie dla całej rodziny: szybkie i smaczne przepisy

10 prostych zmian dla lepszego zdrowia i samopoczucia w 2024

10 prostych zmian dla lepszego zdrowia i samopoczucia w 2024

Cyfrowa transformacja w edukacji: Gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy?

Cyfrowa transformacja w edukacji: Gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy?

Co potrzebne będzie w warsztacie samochodowym?

Co potrzebne będzie w warsztacie samochodowym?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *