Z jakich materiałów wytwarza się odzież medyczną?

Każdy wie, że odzież medyczna, która szeroko stosowana jest w różnego rodzaju placówkach szpitalnych i przychodniach, zasadniczo różni się tej, której używa się na co dzień. Nie w samym kolorze lub kroju tkwi jednak różnica, lecz w stosowanym materiale. Z jakich zatem materiałów wytwarza się odzież medyczną i czym powinna się ona charakteryzować?

Co się liczy w odzieży medycznej?

pielegniarka

Odzież medyczna zasadniczo różni się od tej, która używana jest przez osoby niezwiązane w żadnym stopniu z medycyną. Musi być nie tylko odporna na różnego rodzaju związki organiczne, grzyby, czy też pleśnie, lecz także musi być możliwie najbardziej plamoodporna, niewrażliwa na częste prania, a co przede wszystkim, musi być niezwykle wygodna, ponieważ praca w niej może trwać nawet 12 lub więcej godzin, więc musi zapewniać możliwie największy komfort.

Odzież medyczna — z czego jest wytwarzana?

Wszystko to powoduje, że odzież medyczna musi być produkowana ze specjalnego rodzaju materiałów, które będą te potrzeby spełniały.
Jednym z najbardziej podstawowych materiałów do produkcji odzieży medycznej jest bawełna. Zapewnia ona nie tylko odpowiedni komfort i przewiewność. Sama bawełna to byłoby jednak zbyt mało, dlatego też odzież medyczna produkowana jest z odpowiednim dodatkiem do bawełny, który znacząco poprawia jej wytrzymałość i odpornością powstawanie różnego rodzaju pleśni i grzybów. Dodatkami tymi mogą być np. poliester lub spandex. Często spotyka się także bardziej zaawansowane materiały, takie jak sztuczny jedwab lub rayon.

Odzież medyczna – sklep uniformix.pl

Musisz także przeczytać!

Blaty kuchenne z połyskiem. Struktura Gloss

Blaty kuchenne z połyskiem. Struktura Gloss

Jak wybrać dobrą firmę windykacyjną?

Jak wybrać dobrą firmę windykacyjną?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *