Z jakich materiałów wytwarza się odzież medyczną?

Każdy wie, że odzież medyczna, która szeroko stosowana jest w różnego rodzaju placówkach szpitalnych i przychodniach, zasadniczo różni się tej, której używa się na co dzień. Nie w samym kolorze lub kroju tkwi jednak różnica, lecz w stosowanym materiale. Z jakich zatem materiałów wytwarza się odzież medyczną i czym powinna się ona charakteryzować?

Co się liczy w odzieży medycznej?

pielegniarka

Odzież medyczna zasadniczo różni się od tej, która używana jest przez osoby niezwiązane w żadnym stopniu z medycyną. Musi być nie tylko odporna na różnego rodzaju związki organiczne, grzyby, czy też pleśnie, lecz także musi być możliwie najbardziej plamoodporna, niewrażliwa na częste prania, a co przede wszystkim, musi być niezwykle wygodna, ponieważ praca w niej może trwać nawet 12 lub więcej godzin, więc musi zapewniać możliwie największy komfort.

Odzież medyczna — z czego jest wytwarzana?

Wszystko to powoduje, że odzież medyczna musi być produkowana ze specjalnego rodzaju materiałów, które będą te potrzeby spełniały.
Jednym z najbardziej podstawowych materiałów do produkcji odzieży medycznej jest bawełna. Zapewnia ona nie tylko odpowiedni komfort i przewiewność. Sama bawełna to byłoby jednak zbyt mało, dlatego też odzież medyczna produkowana jest z odpowiednim dodatkiem do bawełny, który znacząco poprawia jej wytrzymałość i odpornością powstawanie różnego rodzaju pleśni i grzybów. Dodatkami tymi mogą być np. poliester lub spandex. Często spotyka się także bardziej zaawansowane materiały, takie jak sztuczny jedwab lub rayon.

Odzież medyczna – sklep uniformix.pl

Musisz także przeczytać!

Dotacje unijne 2018 – jak je zdobyć?

Dotacje unijne 2018 – jak je zdobyć?

Kogo dotyczy ochrona przed zwolnieniem z pracy?

Kogo dotyczy ochrona przed zwolnieniem z pracy?

Potrzebna Ci mała pożyczka? Porównaj najlepsze oferty na rynku!

Potrzebna Ci mała pożyczka? Porównaj najlepsze oferty na rynku!

Rosnące zapotrzebowanie na sprężarki przemysłowe

Rosnące zapotrzebowanie na sprężarki przemysłowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *