Odzież termoaktywna dla aktywnych

Turyści odwiedzający górskie szlaki doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważną kwestią podczas planowania górskiej eskapady jest właściwy dobór odpowiedniego ubrania. Decyzja o tym czy założyć cieplejszy czy lżejsze ubranie będzie miała nie tylko bezpośrednie przełożenie na komfort wędrówki ale może nawet w ekstremalnych sytuacjach przesądzić o bezpieczeństwie wędrowca.

Odzież termoaktywna – bielizna ma znaczenie

Nawet najlepiej dobrana odzież może się nie sprawdzić, jeżeli zawiedzie to co będzie bezpośrednio przy skórze, czyli bielizna. Bawełniane majtki czy koszulka nie sprawdzą się zupełnie wśród osób aktywnych. Duży wysiłek sprzyja wzrostowi potliwości ciała. Bawełna ma to do siebie, że szybko nasiąka i zatrzymuje wilgoć powodując ogromny dyskomfort. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się odzież termoaktywna.

Bielizna termoaktywna – co to takiego?

Bielizna termoaktywna wykonana jest ze specjalistycznego materiału. Jego zadaniem jest zarówno to, aby zapewnić komfort termiczny, czyli najbardziej optymalną temperaturą, jak i to, aby skutecznie odprowadzać wilgoć. Bielizna termoaktywna sprawdzi się zarówno podczas zimowych wędrówek górskich jak i w trakcje wycieczek rowerowych w chłodniejsze dni. Komplet odzieży termoaktywnej wysokiej jakości to wydatek kilkuset złotych, jednak warto mieć na uwadze to, że taka bielizna posłuży przez lata. Przed zakupem warto dokładnie sprawdzić rozmiar, ponieważ tylko dobrze dopasowana odzież termoaktywna będzie w pełni mogła spełniać swoje funkcje.

Musisz także przeczytać!

Zdrowie przez ruch: najlepsze ćwiczenia dla każdego pokolenia

Zdrowie przez ruch: najlepsze ćwiczenia dla każdego pokolenia

Sporty ekstremalne: Jak bezpiecznie rozpocząć swoją przygodę

Sporty ekstremalne: Jak bezpiecznie rozpocząć swoją przygodę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *